Çamaşır Makinesi Neden Deterjan Almaz

Çamaşır makineleri düşük su ve deterjan tüketimi ile elde yıkamada çıkılamayacak su sıcaklıklarında çamaşırların en hijyenik şekilde yıkanmasına yardımcı olur. Bu neden ile de günümüz modern yüzyıl dünyasında çamaşır makineleri son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak mekanik aksama sahip olan çamaşır makinesinin zaman içerisinde çeşitli problemler yaşatması da muhtemeldir. Bu noktada çamaşır makinesinin ileri teknolojisinden ziyade çevresel faktörler ve hatalı kullanımlar etkili olmaktadır. Çamaşır makinesinin deterjan haznesine koyulan deterjanın, yıkama sonrasında da kalması çamaşır makinesinde bir problem olduğuna işaret etmektedir. Söz konusu sorunun çözümüne önem verilmesi daha ciddi sorunlar yaşamamak açısından çok önemlidir. Ümraniye Arçelik Servisi merkezinde uzman teknikerler tarafından makinede deterjan kalması sorununun çözümü hem hızlı hem de ekonomik şekilde sağlanmaktadır.

 

Çamaşır makinesinde seçilen yıkama programına göre su alımı yapılırken, deterjan alımı da gerçekleştirilir. Seçilen programa göre kademeli olarak alınan çamaşır deterjanlarının, yıkama sonrasında haznede kalması konusunda mutlaka dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunuyor. Soğanlık Arçelik Servisi uzmanları bu tip bir sorunda öncelikle deterjanın tamamen mi kaldığına yoksa bir miktar mı kaldığına bakmaktadır. Çünkü az miktar deterjan kalıntısı kalması çok fazla deterjan koyulduğuna işaret etmektedir ve herhangi bir müdahale gerektirmeden ideal miktarda deterjan koyulmasına dikkat edilerek, kullanılma sorunun çözümü sağlanabilir. Ancak deterjan tamamen duruyor ise çamaşır makinesinin yıkama sırasında deterjanı alamadığına işaret etmektedir.

 

Çamaşır makinesinin deterjan haznesinden kazana giden borusunda tıkanma meydana gelmiş olabilir. Bu durumda boru sökülerek, tıkanıklık giderilir veya yenisi ile değiştirilerek çözüm sağlanır. Bunun dışında Acıbadem Arçelik Servisi uzman teknikerleri tarafından program aygıtında yazılımsal bir problem mevcut olması olasılığı değerlendirilir. Bu çerçevede de program aygıtı sökülerek özel servis merkezinde ileri nesil sistemlerde kontrol edilerek, sorunu tespit edilir. Bu şekilde cihazda yıkama sonrası deterjan kalması sorununa neden olan problem onarılarak, 1 yıllık garantiyle makineye tekrar takılarak, en verimli şekilde kullanımı sağlanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*