Kilo Vermek

Kilo vermek için az kalorili yiyecekler tüketmeye özen gösterin. Bu makalemizde 100 kilokalorini aşmayan aperatiflerin hangiler olduğunu öğreneceksiniz.

Bunlardan biri bir top dondurmadır. Taze, lezzetli olan dondurma aynı zamanda az kalorilidir. Meyveli bir top dondurma  (40 gram) 55 – 60 kcaldır, çikolatalı dondurmadan 100 kcal azdır.

20 adet Antep fıstığı da az kalorili aperatiflerdendir. Aperatif olarak 25 tane Antep fıstığı yerseniz 75 kcal almış olursunuz.

Bir parça bitter çikolata yiyin. Bitter çikolatanın üç karesi ile çikolata yeme isteğinizi yaklaşık 90 kcal karşılığında karşılamış olursunuz.

Üç havuç 75 kcal sağlar. Eğer salata yaparsanız biraz yağ, tuz ve biber de kullanmanız mümkündür. Zeytinyağı sayesinde vücudunuzun beta karoten maddesini absorbe etmesi mümkün olacaktır.

İki bardak patlamış mısır da bunlar arasındadır. Yağsız tavada patlatılmış iki bardak mısır (yaklaşık 22 gram) 85 kcal içerir.

30 tane üzüm açlığınıza mükemmel şekilde bir mola vermiş olacaktır. Bu sadece 55 kcal karşılığında mümkün olacaktır.

Kepekli üç kraker ile bir dilim peynir almanız da mümkündür. Bu zaman 100 kcal almış olursunuz.

15 adet badem 90 kcal içerir.

Üç adet klasik grissini çubukları 90 kcal içerir.

Pişmiş şekersiz bir elma 85 kcal içeriyor.

Bir bardak  portakal suyu içerseniz 70 kcal almış olursunuz.

25 kiraz yemeniz de iyi olurdu. Aslında kiraz dayanılmaz bir meyvedir, ama neyse ki düşük kaloriye sahip olduğundan onu rahatça bol bol yiyebilirsiniz. 25 adet kiraz yerseniz 75 Kcal almış olursunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*