Dermatologlara Göre En İyi 11 Siyah Nokta Maskesi

Hızlı q: Neden Dr. Pimple Popper’in kabarcıkları sıkıyormuş gibi siyah noktalara yerindençıkmasını izlemek çok eğlenceli , ama onlardan evde kurtulmak bu kadar zor mu?

Gir, siyah nokta maskeleri. New York merkezli bir dermatolog ve Amerikan Dermatoloji Akademisi (FAAD) üyesi olan Rachel Nazarian, “Siyah nokta maskeleri, siyah nokta, maske uygulanırken bunları çözen bileşenlere maruz bırakarak çalışır” diyor. Doğru içeriklere maruz kalmaya devam ettikçe, siyah başlıklar gelişebilir ve sonuçta gelecekte önlenebilir. “

Siyah noktalardaki ana madde keratin olduğundan, siyah nokta içindeki keratini parçalamak için içerik içeren maskeler bulmak en iyisidir. Nazarian, “Adapalen gibi malzemeler“ komolitik ”olarak bilinir, yani siyah noktaların çekirdeğini kırarlar ve bu belirli lezyonları daha etkili bir şekilde tedavi edebilirler” diyor. “ Salisilik asit ve glikolik asit gibi malzemeler de siyah noktaları çözebilir ve sürekli kullanımla akneyi iyileştirebilir.”

Öyleyse dermatologlara göre, haşhaş yapmayı bırak ve siyah noktalarını en iyi siyah nokta maskeleriyle kontrol altına al.

1 -NEUTROGENA CLEAR PORE YÜZ TEMİZLEYİCİ / YÜZ MASKESİ
Benzoil peroksit içeren bu temizleyici ve maske santrali siyah noktalarla mücadelede harikalar yaratıyor. New York City’deki Mount Sinai Hastanesi dermatoloji kozmetik ve klinik araştırma direktörü Joshua Zeichner, “Benzoil peroksit, ciltte akneye neden olan bakterileri öldürür ve tıkanmış gözeneklerin açılmasına yardımcı olabilir” diyor. “Yalnız veya salisilik asitle birlikte kullanın”

2 -ORİJİNLER GÖZENEKLERİ TEMİZLEYEN İYİLEŞTİRME AKTİF KÖMÜR MASKESİ, 3.4 SIVI ONS

Zeichner, bu seçim “fazla yağları emmek ve cildi yatıştırmak için kaolin ve bentonit killerini birleştirirken, kömür kömürü gözeneklerinizdeki kir ve yabancı maddeleri emmeye yardımcı olur” diyor.

3 TATA HARPER YENİLEME MASKESİ, 30ML

Nazarian, “Salisilik asit (yüzeydeki ölü deri hücrelerini yok eden bir beta hidroksi asit) ve kilin nemi emmesi için kil içeren bu kült favori“ hassas ciltler için yeterince naziktir, ancak yine de siyah noktaları tedavi etmek için gerekli bileşenlere sahiptir ”diyor.

4 L’ORÉAL PARİS SKİNCARE KIRMIZI YOSUNLU SAF KİL YÜZ MASKESİ, 1.7 OZ.

Zeichner, “Bu maske cildin iltihabını azaltmak için yağ emici kil ile kırmızı yosun özü birleştiriyor” diyor.

5 SKİNCEUTİCALS ARINDIRICI KİL MASKESİ DERİN GÖZENEK TEMİZLEYİCİ CİLT ARINDIRICI MASKE, 2,4 ONS KAVANOZ

Nazarian, “Glikolik asit, laktik asit ve sitrik asit dahil olmak üzere çoklu komedolitik bileşenlerle, bu ürün siyah noktaların çözülmesi için iyi çalışır ve aknenin geride bırakabileceği karanlık noktaları hafifletir” diyor.

6İLKYARDIM GÜZELLİK CİLT KURTARICI ARINDIRICI MASKE KIRMIZI KİLLİ, 3 OZ

Bu maske, kırmızı kil kullanarak ciltteki fazla yağı nazikçe temizlemeye yardımcı olur. Zeichner, “Ayrıca cilt tonuna yardımcı oluyor ve eklenmiş botanik özütler ve antioksidanlar ile iltihabı azaltıyor ve hassas cilde sahip kişilerde bile kullanılabilir” diyor.

7TEMİZ VE TEMİZLE AKNE ÜÇLÜ TEMİZLE TEMİZLEYİCİ YÜZ MASKESİ DOĞAL KİL, ALOE, NANE, 3.5 ONS (3’LÜ PAKET)

Zeichner, “Salisilik asit, fazla yağın alınmasına yardımcı olur ve ölü hücrelerin cildin yüzeyinden dökülmesine yardımcı olurken, kil, yağı daha fazla emer ve iltihabı sakinleştirmeye yardımcı olur” diyor.

8 PAZAR RİLEY SATURN MASKESİ, 2.0 FL OZ

Yüzde 10 kükürt olsa bile, bu maskeler tahriş olmadan yağı azaltır. Nazarian, “Muhtemelen cildi sakinleştiren ve kızarıklığı azaltan niacinamide içerdiğinden” diyor. “Hiçbir paraben veya sülfat hassas ciltler için iyi bir seçim yapmaz.”

9 CAUDALİE ANINDA DETOKS MASKESİ, 2.5 ONS

Hem laktik asit hem de kil, keratin ve ölü cildi parçalayarak siyah nokta sayısını azaltmaya çalışır. Nazarian, “Bu maskeler, koyu lekeleri de en aza indiren papaya özü ve antioksidanlar ile biraz parlatıcı bir etki yaratıyor” diyor.

10 BOSCİA AYDINLATICI SİYAH KÖMÜR MASKESİ

Yağı emmek ve gözeneklerden tıkanıklığı gidermek için odun kömürü ve kili birleştiren bu maske aynı zamanda cildi aydınlatmak için C vitamini içerir. Zeichner “Artı, tamamen kurur, böylece cildinizden kolayca sıyrılabilir” diyor.

11 EMİZ TEN TEN TAMAMEN MAT SOYMA MASKESİ

Bu maske hem siyah noktaları hem de cilt tonunu tedavi edebilir. Zeichner, “Glikolik ve laktik asit, ciltteki ölü hücreleri soyuyor, soya kompleksi pigmentasyonu aydınlatıyor” diyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*